Проект «Біобезпека» - спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні.
Проект «Біобезпека» – спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні, що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, (Номер проекту: HUSKROUA/1901/8.1/0010) реалізовується з 1.07.2021 року в прикордонних регіонах України, Словаччини, Угорщини та Румунії. Термін реалізації проекту 24 місяці.
Мета проекту: формування інституційної та інформаційної бази та запровадження спільних дій під час надзвичайних ситуацій для виявлення та профілактики поширення небезпечних інфекцій в Карпатському регіоні шляхом встановлення міцної співпраці між професійними установами в галузі біологічної епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України, модернізація лабораторії в Україні та Румунії, підвищення обізнаності місцевого населення та підвищення кваліфікації професійних установ та його персоналу.
Конкретні цілі проекту:
- Скорочення часу для виявленнянебезпечнихбіологічнихінфекцій, включаючи африканську чуму свиней у прикордонних регіонах, шляхом встановлення інноваційногопідходу з експрес-методами для виявлення інфекцій у лабораторіях BioS на Закарпатті та у Бая-Маре
- Гармонізування заходів з біобезпеки, спрямовані на запобігання біологічним катастрофам та спільні дії під час надзвичайних ситуацій, шляхом розробки спільної Платформи BioS та Плану дій, спрямованих на скорочення часу реагування на надзвичайніситуації.
- Удосконалення транскордонні спільні системиреагування у випадку надзвичайних ситуацій шляхом проведення тренінгів для спеціалістів по роботі з обладнанням, запланованим до закупівлі, презентації платформи BioSecurity, представлення методології, процедур, поширення інформації про передові практики, щопризведе до впровадження найкращих методів у прикордонних регіонах.
Результати проекту:
В результаті проектної діяльності місцеві громади та професійні установи, які працюють з свійськими та дикими тваринами, працюють із традиційними м’ясними та молочними продуктами, отримають інструменти задля забезпечення безпеки від небезпечних інфекцій та, на початковому етапі, зможуть запобігти їм на місцевому рівні. Свідоме населення в прикордонних регіонах щодо дій на випадок небезпечних інфекцій.
Очікувані результати проекту:
– Добре обладнані лабораторії в Україні та Румунії з кваліфікованим персоналом, що забезпечать експрес-методи діагностики
– Розроблені веб-інструкції та промо-матеріали BioSecurity для місцевих громад, що містять вказівки щодо дій, пов’язаних із поточною ситуацією у випадку небезпечних вірусів під час надзвичайної ситуації
– Кваліфікований персонал та інформовані громади, а також основні зацікавлені сторони (фермери, мисливські організації тощо) у прикордонних регіонах отримують вказівки / інструкції, інтегровані до загальної системи BioSecurity.
– Інноваційний підхід – це налагоджена співпраця між громадами та лабораторіями.
Головний партнер
період з 01.07.2022 по 30.06.2023
- Джорджета Антоніка Бодонеа
- +40 072 367 3871
- sarkadi.botond-mm@ansvsa.ro
- http://maramures.dsvsa.ro
- Румунія, Марамуреш, Бая-Маре, 430302, вул. В. Александрі, 66
Головний партнер
період з 01.07.2021 по 30.06.2022
- Вячеслав Садворі
- +380 50 672 8079
- bio-security@ukr.net
- https://european-center.org.ua
- 88015, Україна, Ужгород Минайська 39,
Партнери проекту «Біобезпека»
- Владімір Глебо
- +42 190 590 5422
- vladimir.chlebo@gmail.com
- http://www.ria-kosice.sk
- Словаччина, Кошіце, 04001, вул. Словенска, 26.
- Наталія Носа-Пилипенко
- +380 99 325 4990
- ceiuzhgorod@gmail.com
- https://european-center.org.ua
- Україна, Закарпатська область, Ужгород, 88018, вул.Швабська, 71а
- Ондраш Ракоці
- +36 30 257 4125
- kiutzahony@gmail.com
- https://kiut.hu
- Угорщина, Саболч-Сатмар-Берег, Загонь, 4625, пл. Європа, 20