20 грудня 2021 року, у м.Кішварда (Угорщина), відбулася робоча зустріч партнерів проекту “BioSecurity”- спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні, що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Інформація про проект: Проект “BioSecurity”- спільні дії в надзвичайних ситуаціях у разі виявлення небезпечних та поширених інфекцій в Карпатському регіоні, реалізовується з 1 липня 2021 року за співфінансування Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Головний виконавець проекту: Закарпатська регіональна державна лабораторія ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ (Україна), партнери проекту: Департамент безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Марамуреш (Румунія), Регіональна агенція інновацій RIA (Словаччина), Центр європейських ініціатив (Україна) та Асоціація регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина).
Загальною метою проекту є формування інституційної та інформаційної бази та запровадження спільних дій під час надзвичайних ситуацій для виявлення та попередження поширених небезпечних інфекцій в Карпатському регіоні шляхом встановлення тісної співпраці між професійними установами в галузі біологічної епідеміологічної ситуації в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України.
В робочій зустрічі взяли участь менеджери партнерських організацій від Асоціації регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина), Регіональної агенції інновацій RIA (Словаччина) та Центру європейських ініціатив (Україна). Партнерами був детально розглянутий план заходів на перший період реалізації завдань проекту. Основна увага приділялась підготовці тендерних процедур щодо проведення закупівель та надання послуг у проекті. Серед питань, які детально вивчались, були питання визначення технічних завдань для експертів, синхронізація їх діяльності задля якісної розробки «Плану дій» для органів влади, професійних установ, персоналу санітарних ветеринарних лабораторій, представників професійних асоціацій та спеціалістів з ветеринарії, а також «Методичних рекомендацій» для місцевих громад, домогосподарства, фермерів, мисливських організації, асоціації та агенції місцевого розвитку.
Значний час був приділений таким питанням як виконання фінансового плану реалізації завдань проекту та необхідності дотримання правил прийнятності. Обговорено питання створення інтернет-платформи та залученням до неї цільових груп, якими є професійний персонал санітарних ветеринарних лабораторій, представники професійних асоціацій та спеціалісти ветеринари, самоврядування, домогосподарства, фермери, мисливські організації та асоціації, агенції місцевого розвитку.
Наприкінці зустрічі, між партнерами були досягнуті домовленості щодо часу проведення робочих онлайн зустрічей та круглого столу в Угорщини, які заплановані на січень 2022 року.
Прес-центр Центру європейських ініціатив